دانشجویان تحصیلات تکمیلی به این نکته واقفند که آخرین مرحله تحصیل آنها انجام پروپزال کارشناسی ارشد مدیریت و بعد از آن انجام پایان نامه کارشناسی ارشد مدیریت است. پایان نامه یا رساله در واقع آبروی تحصیلی آنها به حساب می آید. بنابراین شاید دغدغه آنها برای داشتن یک موضوع خوب برای انجام پایان نامه کارشناسی ارشد مدیریت، بجا و پسندیده باشد. اما باید ملاک خوب بودن را برای موضوع پایان نامه تعریف کرد.

موضوع پایان نامهموضوع پایان نامه مدیریت

در نظر گرفتن موارد زیر می تواند معیاری برای خوب بودن یک موضوع باشد:

۱- موضوع را به گونه ای انتخاب کنید که همراستا با علایق شما باشد. برای مثال اگر در زمینه مدیریت به مباحث منابع انسانی علاقه بیشتری دارید، سعی کنید مطابق علاقه عمل کنید.

۲- بدیع بودن موضوع یک ضرورت انکارناپذیر برای پایان نامه است. اما نباید این نو بودن شما را به سمت حرف های ناموثق و بی سر و ته پیش ببرد. این موضوع مخصوصا در مقطع کارشناسی ارشد می تواند خطرناک باشد. چون در این مقطع بیشتر کارهای کاربردی و تا حدی توسعه ای مد نظر است، نه کارهای بنیادی. کما این که شما به ادبیات پژوهش نیاز دارید.

۳- فراموش نکنیم که انتظار معمول از دوران کارشناسی ارشد توانایی کار کردن با روش های تحقیق و انتظار معمول در دوره دکتری نظریه پردازی است. پس موضوعی را انتخاب کنید که این انتظار را برآورده کند.

۴- اگر شاغل هستید، حتما موضوعی انتخاب کنید که در مرحله جمع آوری داده های خام بشود از همان محل کار خودتان داده ها را جمع آوری کرد. یا قبل از تصویب موضوع، حتما با یک سازمان یا شرکت برای جمع آوری داده های خام هماهنگ باشید. موضوعی را تصویب نکنید که جمع آوری داده های آن ناممکن یا سخت باشد.

اما از همه این موارد گذشته، باشگاه دانشجویان مدیریت که شامل جمعی از فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد و دکتری مدیریت است، با سوابق پژوهشی خود در زمینه مدیریت، می تواند شما را در انتخاب موضوع جهت انجام پایان نامه کارشناسی ارشد مدیریت راهنمایی کنند.

برای دریافت مشاوره در خصوص انتخاب موضوع، درخواست خود را از طریق لینک زیر ثبت نمایید. لطفا ایمیل و شماره تماس خود را دقیق وارد کنید تا ما بتوانیم با شما تماس بگیریم.

درخواست راهنمای موضوع پایان نامه مدیریت

همچنین شما می توانید برخی مقالات بیس جدید که در فروشگاه محصولات دانشی مدیراما قرار گرفته اند را از لینک زیر خریداری کنید. همه ی این مقالات بازبینی شده اند و کاملا دارای شرایط بیس بودن هستند.

دانلود مقاله بیس مدیریت

دانلود مقاله بیس مدیریت بازرگانی
دانلود مقاله بیس مدیریت منابع انسانی
دانلود مقاله بیس مدیریت تکنولوژی
دانلود مقاله بیس مدیریت رفتار سازمانی
دانلود مقاله بیس مدیریت دولتی
دانلود مقاله بیس مدیریت صنعتی
دانلود مقاله بیس مدیریت اجرایی
دانلود مقاله بیس مدیریت شهری
دانلود مقاله بیس مدیریت فناوری اطلاعات
دانلود مقاله بیس مدیریت گردشگری
دانلود مقاله بیس مدیریت رسانه
دانلود مقاله بیس بازاریابی
دانلود مقاله بیس  کارآفرینی

 

همچنین می توانید از خدمات زیر در مدیراما استفاده کنید:

 

ثبت درخواست مشاوره پروپوزال مدیریت

ثبت درخواست مشاوره پایان نامه کارشناسی ارشد مدیریت