بعد از اتمام دوره کارشناسی ارشد مدیریت، تعدادی از دانشجویان علاقمند به ادامه تحصیل در دوره دکتری هستند. دوره دکتری معمولا چهار سال به طول می انجامد که دو سال ابتدایی آن به پاس کردن ۱۸ واحد درسی و امتحان جامع می گذرد. بعد از آن دانشجویان دکتری باید به انتخاب موضوع رساله دکتری مدیریت بپردازند و پس از آن اقدام به نگارش پروپزال کنند و طبق روال معمول پس از تصویب و نهایی شدن پروپوزال، شروع به تدوین رساله دکتری کنند.

♣ مطلب مرتبط: موضوع رساله دکتری مدیریت

رساله دکتری مدیریتفصول رساله دکتری مدیریت

 

در فصل یک رساله دکتری به بررسی کلیات تحقیق پرداخته خواهد شد. در این فصل شرح مبسوطی از مقدمه، عنوان تحقیق، بیان مسئله تحقیق، ضرورت انجام تحقیق و قلمرو مکانی و زمانی ارائه خواهد گردید.

در فصل دوم رساله دکتری یعنی فصل مبانی نظری و پیشینه پژوهش، به بررسی مفاهیم و تئوری­ های عمده در زمینه موضوع موردنظر و مفاهیم مربوطه پرداخته و در آخر پیشینه پژوهش مورد توجه قرار خواهد گرفت. در اینجا چارچوب نظری تحقیق نیز خواهد آمد.

در فصل سوم روش تحقیق، پرسشنامه یا مصاحبه، ابزار جمع ­آوری داده ­ها، و همچنین روش مورد استفاده برای تجزیه و تحلیل داده­ ها مطرح خواهد شد.

در فصل چهارم به تجزیه و تحلیل داده های جمع آوری شده پرداخته خواهد شد و فصل پنجم پایان نامه، فصل نتیجه گیری و ارائه پیشنهادات پژوهش و همچنین محدودیت ها است.

دانشجویان باید توجه داشته باشند که فصول چهارم و پنجم رساله دکتری همانند پایان نامه کارشناسی ارشد از مهم ترین فصول رساله دکتری اند که باید با دقت نظر خاصی انجام شوند.

دانشجویان دکتری مدیریت باید در نظر داشته باشند که رساله دکتری آنها باید حاوی مطالب و ایده های جدید باشد. به همین دلیل اساتید و افراد با دیدی خاص به رساله دکتری نگاه می کنند و آن را متمایز از پایان نامه های دوره کارشناسی ارشد و کارشناسی می دانند.

بنابراین رساله دکتری امری بسیار تخصصی است و در صورتی که دانشجویان برای اولین بار اقدام به نگارش پایان نامه می کنند، بایستی زمان زیادی را صرف بررسی، آموزش، یادگیری، تحلیل و نگارش رساله دکتری خود کنند. از این رو باشگاه دانشجویان مدیریت با مشاورانی از میان فارغ التحصیلان دکتری مدیریت از دانشگاه های برتر تهران، با فراهم آوردن بستری مناسب می تواند همراه و همیار شما در انجام پژوهش هایتان باشد و در سریع ترین زمان و با بالاترین کیفیت جوابگوی نیازهای پژوهشی شما دانشجویان دکتری مدیریت باشد. برخی از زمینه هایی که باشگاه دانشجویان مدیریت می تواند در آنها به شما کمک کند عبارت اند از:

– انجام رساله دکتری مدیریت بازرگانی گرایش مدیریت بازاریابی
– انجام رساله مدیریت بازرگانی گرایش مدیریت سیاست گذاری بازرگانی
– انجام رساله مدیریت بازرگانی گرایش رفتار سازمانی
– انجام رساله مدیریت بازرگانی گرایش مدیریت منابع انسانی
– انجام رساله مدیریت دولتی گرایش تصمیم گیری و خط مشی گذاری عمومی،
– انجام رساله مدیریت دولتی گرایش رفتار سازمانی
– انجام رساله دکتری مدیریت دولتی گرایش مدیریت منابع انسانی
– انجام رساله مدیریت دولتی گرایش مدیریت تطبیقی و توسعه
– انجام رساله دکتری مدیریت فناوری اطلاعات
– انجام رساله مدیریت منابع انسانی
– انجام رساله دکتری مدیریت صنعتی گرایش مدیریت سیستم ها
– انجام رساله مدیریت صنعتی گرایش مدیریت تولید و عملیات
– انجام رساله مدیریت صنعتی گرایش تحقیق در عملیات
– انجام رساله مدیریت استراتژیک
– انجام رساله مدیریت رسانه
– انجام رساله مدیریت گردشگری

 

باشگاه دانشجویان مدیریت تا زمان دفاع شما دانشجویان عزیز همراه شماست و هر اصلاحی که به کار شما وارد شود آن را به بهترین نحو انجام می دهد و با آموزش و توضیح انجام مراحل رساله شما را برای روز پیش دفاع و دفاع آماده می کند، تا بتوانید با تسلط بر موضوع و طیب خاطر از رساله خود دفاع کنید.

برای دریافت مشاوره و ثبت درخواست انجام رساله دکتری مدیریت، درخواست خود را از طریق لینک زیر ثبت نمایید. لطفا درخواست خود را به صورت دقیق شرح دهید.

ثبت درخواست انجام رساله دکتری مدیریت