تازه های کتاب

ساندی تایمز در سال ۲۰۰۹ اعلام کرد قوی سیاه یکی از دوازده کتاب اثرگذار بعد از جنگ جهانی دوم بوده است. این کتاب بعد از انتشار به سرعت توجه همگان را به خود جلب کرد به گونه ای که ۳۶ هفته متوالی در فهرست پرفروش ترین کتاب های نیویورک تایمز قرار گرفت. نسیم نیکلاس طالب در این اثر شیوه اندیشیدن و قضاوت کردن انسان ها را به چالش کشیده به طوری که ایده های او به سرعت به مباحث علمی و حرفه ای راه یافته است.
پرفسور نسیم نیکلاس طالب، پژوهشگر و نویسنده لبنانی – آمریکایی و استاد فعلی انستیتوی پلی تکنیک دانشگاه نیویورک، علاوه بر فعالیت های علمی- پژوهشی در زمینه کسب و کارهای مالی و تجاری نیز فعال بوده است. در عین حال او را بیشتر به خاطر کارهایش در حوزه های نظری احتمالات و عدم قطعیت می شناسند و صد البته با انتشار کتاب قوی سیاه بود که شهرتی جهانی یافت به گونه ای که بسیاری نام او را در فهرست نظریه پردازان هزاره سوم قرار می دهند. خود او درباره کتابش می گوید: ایده ی من در کتاب قوی سیاه این است که مردم را مجبور سازم درباره ناشناخته ها و قدرت آنها تفکر و تامل کنند، به ویژه درباره دسته معینی از رویدادها که نمی توانیم به تصور و خیال درآوریم، اما می تواند هزینه بسیار زیادی برایمان داشته باشد؛ رویدادهایی نادر، اما با تاثیری عظیم. قوی سیاه می تواند رویدادی منفی مثل بحران بانکداری باشد و یا رویدادی مثبت مانند فناوری های نو.
در واقع نسیم نیکلاس طالب سعی می کند نوع نگاه و شیوه ی اندیشیدن ما را تغییر دهد و الگوهای رایج  را به چالش بکشد.

کتاب قوی سیاه

بخش ها و فصول کتاب قوی سیاه (اندیشه ورزی پیرامون ریسک)

کتاب قوی سیاه شامل ۳ بخش با عناوین (ناکتاب خانه ی اوبراتواکو، ما نمی توانیم پیش گویی کنیم و قوهای کبود کرانستان)  و ۱۹ فصل با عناوین ( کارآموزی یک شکاک تجربی، قوی سیاه ایوژنیا، بورس باز و سلماس، هزار و یک، تایید و گواهی، مغلطه قصه پردازی، زندگی در چنبره امید، اقبال بی زوال جیاکوموکازانووا: مسئله شاهد خاموش، مغلطه ی بازی انگاری: با عدم قطعیت کتابی، رسوایی پیش گویی، در جست و جوی فضله پرندگان، رویای شناخت سالاری، آپلس نقاش، اگر نتوانید پیش بینی کنید چه می کنید؟، از میانستان به کرانستان و برگشت، نمودار زنگوله ای این کلاه برداری فکری، زیبایی شناسی بخت مندی، دوانگان جان لاک، عدم قطعیت اهل نیرنگ، پنجاه پنجاه چگ.نه با قوی سیاه مساوی کنیم) است. محمد ابراهیم محجوب آن را به فارسی ترجمه کرده و توسط انتشارات آریانا قلم به چاپ رسیده است.
باشگاه دانشجویان مدیریت مطالعه این کتاب را به دانشجویان و اساتید حوزه مدیریت، آینده پژوهی و کارآفرینی توصیه می کند. در صورت تمایل به دریافت خلاصه کتاب قوی سیاه درخواست خود را در فرم تماس با ما ثبت نمایید.


ارسال دیدگاه
(الزامی) (الزامی)