تازه های کتاب

درس مبانی مدیریت دولتی یکی از دروس تخصصی رشته مدیریت دولتی است که دانشجویان پس از گذراندن درس ­های مقدماتی چند درس پایه می­ بایستی آنرا بگذرانند، این درس پیش نیاز هفت درس اصلی و تخصصی است که می ­توان گفت دریچه ورود به این رشته از دانش مدیریت است و لذا از نظر محتوی و چگونگی ارائه بایستی به  گونه ای باشد که به دانشجو دید کافی بدهد و اطلاعات و دانایی لازم را برای درک بهتر درس های بعدی در اختیاز او بگذارد.

از سوی دیگر با کسترش دامنه فعالیت های دولت، افزایش هزینه های عمومی و شرایط اقتصادی و سیاسی جهان، توجه به سازمان های دولتی بیش از پیش اهمیت پیدا کرده است و بدین ترتیب سازمان های عمومی هر کشوری بیشترین مسئولیت ها را بر عهده دارند و لذا پیروزی هر ملتی در سطح داخلی و جهانی در گرو فعالیت و کارآمدی مدیران و تصمیم گیرندگان آن ملت بویژه مدیران دولتی است که سنگین ترین رسالت ها را بر دوش می کشند و چگونگی عملکرد آنها اثر تعیین کننده در رشد و توسعه هر کشور دارد.

مبانی مدیریت دولتیفصول کتاب مبانی مدیریت دولتی

فصل اول: موضوع مدیریت به عنوان یک رشته تخصصی

فصل دوم: سیر تطور مدیریت دولتی

فصل سوم: نقش مدیریت دولتی

فصل چهارم: تاریخچه مدیریت دولتی در ایران

فصل پنجم: قوه مجریه و دستگاه اداری مرکزی

فصل ششم: اداره امور استخدامی عمومی

فصل هفتم: مالیه عمومی و بودجه دولتی

فصل هشتم: برنامه ریزی ملی

فصل نهم: شرکت­ های دولتی

فصل دهم: تشکیلات محلی و شهرداری­ های

فصل یازدهم: مکانیسم­ های نظارت بر سازمان­ های دولتی

فصل دوازدهم: تحولات معاصر در سیستم­ های اداره امور دولتی

کتاب مذکور توسط پرویز نامغ تدوین شده و انتشارات هستان آن را به چاپ رسانیده است. اگر مایل به دریافت خلاصه کتاب مبانی مدیریت دولتی هستید، درخواست خود را در فرم تماس با ما ثبت نمایید.


ارسال دیدگاه
(الزامی) (الزامی)