نشریات

نام نشریه: فصلنامه بورس اوراق بهادار
صاحب امتیاز: سازمان بورس اوراق بهادار
مدیر مسئول: دکتر محمد فطانت
سردبیر: دکتر احمد احمدپور
مدیر اجرایی: مهرداد عاصی

فصلنامه بورس اوراق بهادار

بخش اول: معرفی فصلنامه بورس اوراق بهادار

با عنایات خداوند و همراهی اساتید، پژوهشگران و دانشجویان عزیز، فصلنامه بورس اوراق بهادار موفق به اخذ درجه علمی ـ پژوهشی از وزارت محترم علوم، تحقیقات و فناوری گردید که این مجوز از شماره ۶  به این فصلنامه اعطاء شده است. سیاست مدیران اجرایی و اعضای هیأت تحریریه در این فصلنامه استفاده از تحقیقات پژوهشگران کل کشور می ­باشد و به همین علت مقالات درج شده در این فصلنامه و داورانی که با نظرات علمی خود ما را در این مسیر یاری می­ رسانند از دانشگاه­ ها و موسسات آموزش عالی سراسر کشور انتخاب می ­شوند.
شایان ذکر است این فصلنامه از حمایت­ های همه جانبه ریاست و اعضای محترم هیأت­ مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار برخوردار بوده است. سیاست هیأت­ مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار، استفاده از روش ­های علمی و نتایج پژوهش­ ها در سیاست­گذاری ها و تنظیم مقررات است و به همین علت مجال های علمی و حرفه­ ای درخصوص تحلیل وضعیت بازار سرمایه فراهم آورده که این فصلنامه یکی از آن موارد می­ باشد.
فرصت را مغتنم دانسته و از پژوهشگران و محققین کل کشور جهت همکاری در ارائه نتایج تحقیقات و داوری مقالات دعوت بعمل آورده و امید است ما را در این مسیر یاری­ رسان باشید. همچنین در انتظار نظرات و پیشنهادات سازنده علمی شما برای هر چه بهتر شدن فصلنامه هستیم.
وب سایت اختصاصی: http://journal.seo.ir

پست الکترونیک: journal@seo.ir

تلفن: ۸۸۶۷۹۵۵۵-۰۲۱

بخش دوم: راهنمای تدوین مقالات

از کلیه استادان و پژوهشگران گرامی که مقاله های خود را جهت چاپ به این فصلنامه ارسال می دارند تقاضا می شود به نکات شکلی زیر نیز توجه فرمایند.

۱- مقاله در محیط نرم افزار Word 2003، سایز صفحه ۱۷/۵ در ۲۴/۴ سانتی­متر (حاشیه ها از بالا، پایین، چپ و راست همگی ۲/۵ سانتی متر)، فونت فارسی متن B zar 12، فوت انگلیسی متن Time New Roman 11، فاصله بین خطوط ۱ سانتی­متر و حداکثر در ۲۰ صفحه تایپ شود و صرفاً از طریق سایت فصلنامه به آدرس http://journal.seo.ir ارسال گردد.

۲- مقاله های ارسالی باید دارای بخش های زیر باشد:

۱-۲٫ صفحه اول مقاله شامل: عنوان کامل مقاله، نام نویسنده یا نویسندگان (نام نویسنده عهده دار مکاتبات با علامت ستاره مشخص شود)، رتبه علمی و نام موسسه یا دانشگاه و یا محل اشتغال، نشانی کامل نویسنده عهده دار مکاتبات شامل: نشانی پستی، شماره تلفن، نمابر و پست الکترونیکی.

۲-۲٫ صفحه دوم مقاله شامل عنوان و چکیده مقاله به زبان فارسی شامل: موضوع مقاله، روش تحقیق، طرح بحث و نتیجه گیری (مجموعاً حدود ۱۵۰ کلمه) و واژه­ های کلیدی (حداکثر ۵ واژه).

۳ـ۲٫ کد طبقه‌بندی JEL: این کد گذاری برای طبقه ‌بندی موضوعی در ادبیات اقتصادی طراحی شده است که جزئیات نحوه استفاده از آن در پایگاه اینترنتی روبرو  قابل دسترسی است.

www.aeaweb.org/journal/jel_class_system.php

۴-۲٫ صفحه سوم تا انتهای مقاله شامل مقدمه، بحث و بررسی (شامل: بیان مسأله و اهمیت آن، مروری بر پیشینه تحقیق، ادبیات و چارچوب نظری، پرسش ها و فرضیه های پژوهش، روش تحقیق، فنون تجزیه و تحلیل اطلاعات و بحث در یافته های پژوهش)، نتیجه گیری و ارایه پیشنهادها، فهرست منابع و مأخذ.

۵-۲٫ چکیده انگلیسی بر روی صفحه ای جداگانه، با عنوان مقاله، نام نویسنده یا نویسندگان، مرتبه علمی و موسسه، دانشگاه یا محل اشتغال، همراه مقاله ارسال شود.

۳- ارجاعات فارسی در متن مقاله داخل پرانتز به صورت (نام خانوادگی، سال، صفحه) آورده شود و در ارجاعات انگلیسی در متن داخل پرانتز بصورت (Name,Year) آورده شود.

۴- در پایان مقاله، فهرست منابع مورد استفاده درمتن مقاله، به تربیت الفبایی (ابتدا فارسی و سپس انگلیسی) به شرح زیر آورده شود:

۱-۴- کتاب: نام خانوادگی، نام. (سال انتشار). نام کتاب با حروف ایتالیک، نام مترجم، محل انتشار، نام انتشارات.

۲-۴- مقاله: نام خانوادگی، نام. (تاریخ انتشار) .”عنوان مقاله داخل گیومه”، نام نشریه با حروف ایتالیک، دوره (جلد)، محل انتشار.

۳-۴- در مورد گزارش ‌ها و سایر منبع نیز اطلاعات کافی و کامل ارایه شود.

۵ـ مقاله‌ های فرستاده شده نباید در مجله‌ های داخل و خارج کشور چاپ شده باشد. همچنین نباید به صورت همزمان به مجله دیگری ارسال شده باشد.

۶ـ فصلنامه در ویرایش مقاله‌ ها، بدون تغییر در محتوای آن، آزاد است.

۷ـ فصلنامه از پذیرش مقالاتی که موارد شکلی و ساختاری یادشده در راهنما در آن ‌ها رعایت نشده باشد معذور است.

۸ـ فصلنامه حق رد یا قبول و نیز ویراستاری مقالات را برای خود محفوظ می ­دارد و از بازگرداندن مقالات دریافتی معذور است. پس از چاپ مقاله سه نسخه از فصلنامه به هر یک از نویسندگان اهداء خواهد شد.

۹- مسئولیت صحت و سقم مطالب مقاله به عهده نویسنده است.

منبع:  http://journal.seo.ir

♣ مقاله مرتبط: راهنمای نگارش مقالات علمی- پژوهشی

کاربر گرامی، در ادامه دو مقاله منتشر شده در فصلنامه بورس اوراق بهادار بارگذاری شده است که می تواند راهنمای بسیار خوبی برای انجام پژوهش های علمی باشد. ضمنا اگر برای ارسال مقاله به نشریات علمی پژوهشی داخلی نیاز به مشاوره دارید درخواست خود را فرم تماس با ما ثبت نمایید.

لینک دانلود: بورس اوراق بهادار

پسورد: modirama.ir


ارسال دیدگاه
(الزامی) (الزامی)