نشریات

نام نشریه: فصلنامه مطالعات مدیریت رفتار سازمانی در ورزش

صاحب امتیاز:  دانشگاه پیام نور

مدیر مسئول: دکتر لقمان کشاورز

سردبیر:  دکتر مجید جلالی فراهانی

مطالعات مدیریت رفتار سازمانی در ورزشبخش اول: معرفی نشریه مطالعات مدیریت رفتار سازمانی در ورزش

نشریه مطالعات مدیریت رفتار سازمانی در ورزش (شاپا: ۱۷۵۸-۲۳۸۳) به صورت فصلنامه و به زبان فارسی منتشر می ­گردد. این نشریه در صدد است به صورت تخصصی آخرین پژوهش ­های بنیادی، کاربردی و توسعه ­ای مرتبط با مدیریت رفتار سازمانی در ورزش را به چاپ برساند.

بر اساس اعلام دفتر سیاست‌گذاری و امور پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، طی نامه شماره ۳/۱۸/۲۴۰۵۶۸ مورخ ۱۳۹۴/۱۱/۱۲ به اطلاع می‌رساند «نشریه مطالعات مدیریت رفتار سازمانی در ورزش» از شماره اول دارای امتیاز علمی پژوهشی می‌باشد. بدیهی است شماره‌های قبلی که با عنوان مطالعات مبانی مدیریت در ورزش منتشر شده اند مشمول این امتیاز می باشند.

♣ مقاله مرتبط: تفاوت نشریات علمی-پژوهشی و علمی-ترویجی

بخش دوم: راهنمای تدوین مقالات

پیش‌فرض‌های ارسال مقاله

۱-۱- مقاله قبلاً در نشریّه دیگری به چاپ نرسیده باشد و یا به طور همزمان برای سایر نشریّات ارسال نشده باشد (ارسال همزمان مقاله به سایر مجلات یا ارسال آن قبل از مشخص شدن تصمیم نهایی موجب بازگرداندن مقاله می‌شود).

۲-۱- مقاله ارسالی اصیل (Original Article) ‌بوده و زبان نگارش مقاله فارسی سلیس باشد.

مقاله مروری (Review Article) از اشخاص مجرب، که حداقل ۲۰ مقاله در موضوع مرتبط نشریات داخلی یا خارجی چاپ کرده باشند، پذیرفته می‌شود و باید شامل: عنوان، چکیده فارسی و انگلیسی، کلیات و تاریخچه‌ای در مورد هدف از انجام مطالعه، مطالب علمی و مطالعات انجام شده در رابطه با موضوع، تجزیه و تحلیل و بحث در رابطه با پژوهش‌های ارائه‌شده و نتیجه‌گیری باشد، نتیجه‌گیری شامل جمع‌بندی و نتیجه کلی باشد. همچنین پیشنهادات سازنده برای آینده بیان شود.

گزارش موارد نادر و جالب (Case Report) که باید در برگیرنده شرح حال مربوط به مراجع، بحث مربوط به گزارش تهیه شده بدون نیاز به مروری بر مقالات و کارهای انجام شده قبلی و نکات مهم مورد توجه و درس‌هایی که باید از آن آموخته باشد. حجم کل مقاله از ۴ صفحه تجاوز نکند.

۳-۱- کلیه مقالات فقط به صورت الکترونیکی و از طریف وب سایت نشریه قابل بررسی می‌باشند.

۴-۱- در صورتی که مقاله قبلاً در همایش‌ها و مجامع علمی ارائه شده، مراتب باید با ذکر تاریخ ارائه و مشخصات کامل همایش اعلام شود.

۵-۱- چنانچه پژوهش و تهیه مقاله، با استفاده از بودجه تحقیقاتی موسسه ای انجام شده است، نام موسسه و شماره ثبت طرح در آخر مقاله ذکر شوند (نویسنده مقاله در صورت لزوم باید مجوز کتبی موسسه را در خصوص چاپ مقاله در مجله علمی – پژوهشی پژوهش های مدیریت ورزشی و علوم حرکتی ارائه دهد).

۶-۱- با توجه به رأی اعضای هیأت تحریریه نشریه در رد یا قبول مقاله‌ها آزاد است.

۷-۱- مقالات رسیده پس فرستاده نخواهد شد و مجله هیچ مسؤولیتی در قبال ارائه فایل مقالات به عهده نخواهد داشت.

۸-۱- مقالات دریافتی را اعضای هیأت تحریریه، مشاوران و داوران، بررسی، نقد و ارزیابی می کنند. هویت نویسنده (نویسندگان) مقاله برای داوران مکتوم خواهد ماند.

۹-۱- مسوولیت هر مقاله از نظر محتوای علمی و نظرات مطرح شده در متن آن، به عهده نویسنده و یا نویسندگان مسئول مقاله خواهد بود.

منبع: http://fmss.journals.pnu.ac.ir/

♣ مقاله مرتبط: راهنمای نگارش مقالات علمی- پژوهشی

کاربر گرامی، در ادامه راهنمای تدوین مقالات و دو مقاله منتشر شده در فصلنامه مطالعات مدیریت رفتار سازمانی در ورزش ارائه شده است که می تواند راهنمای بسیار خوبی برای انجام پژوهش های علمی باشد. ضمنا اگر برای ارسال مقاله به نشریات علمی پژوهشی داخلی نیاز به مشاوره دارید درخواست خود را در فرم تماس با ما ثبت نمایید.

لینک دانلود: فصلنامه مطالعات رفتار سازمانی در ورزش


ارسال دیدگاه
(الزامی) (الزامی)